Kam suteikiamas ir kaip galioja Galimybių pasas?

Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo:

- yra pasiskiepijęs nuo COVID-19:

- „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer") ar „Spikevax“ (gamintojas „Moderna") vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo;

- „Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;

- „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo ir iš karto po antros dozės suleidimo;

- prieš tai persirgo COVID-19 ir praėjo 2 savaitės po pirmos bet kurios vakcinos dozės suleidimo.

- yra persirgęs COVID-19 - praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos;

- turi neigiamą mokamą SARS-Cov-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento.

- turi teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

Kaip gauti Galimybių pasą?
Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste).
Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims Galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą. Šie klientai aptarnaujami ir be išankstinės registracijos. Teritorinių Registrų centro padalinių sąrašą galima rasti čia. Galimybių pasą galima naudoti telefone arba jį atsispausdinti.

Ar galima naudoti kitus medicininius dokumentus vietoje Galimybių paso?
Pagal šiuo metu galiojančias Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoje Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E.sveikatos sistemos: ES skaitmeninį Covid sertifikatą, vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E.sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Juos galima turėti telefone arba atspausdintus.
Tačiau rekomenduojama naudoti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskenuoti QR kodą.