Svarbi informacija pacientams

Gerbiami Naujininkų klinikos pacientai, nuo š. m. rugpjūčio 21 d. Naujininkų klinikoje planuojami remonto darbai - bus atnaujintas centrinis įėjimas ir 4 aukšto sanitarinis mazgas. Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir dėkojame už supratingumą.

Gydytojas dermatovenerologas Edmundas Maleckas specializuojasi apgamų, karpų, papilomų, bėrimų, negyjančių opelių ir kitų odos ligų gydyme. Mūsų poliklinikoje dermatovenerologo konsultacijai siuntimas nereikalingas nei mūsų poliklinikos, nei kitų gydymo įstaigų pacientams. E. Maleckas konsultuoja vaikus ir suaugusius. Karantino metu eilės pas gydytoją specialistą yra nedidelės, todėl pacientai kviečiami pasinaudoti puikia galimybe ir neatidėlioti vizito.

Į gydytojo dermatovenerologo E. Malecko konsultaciją atvyksta žmonės, sergantys įvairiausiomis odos ligomis. Pacientai taip pat kreipiasi dėl pakitimų odoje ir jos prieduose, kuriuos sukelia virusai, bakterijos ar grybeliai. Gydytojas konsultuoja ir dėl odos darinių, – apgamų, kurie gali būti normalūs bei atipiški, t.y. nevienodos spalvos ir formos). Pacientai atvyksta dėl ilgai negyjančių opelių ar kraujingų šašiukų, kurie atsiranda ant veido, plaštakų, žasto, dilbio ar po krūtimis. Gydytojas pasakoja, kad kasdienėje praktikoje nuolat gydo karpas ir moliuskus, o tai yra virusinės kilmės ligos, kuriomis lengva užsikrėsti, todėl rekomenduojama nedelsti, kad nemaloni odos problema neplistų šeimoje. Kitas dažnai sutinkamas odos defektas yra papilomos, kurios mūsų poliklinikoje šalinamos lazeriu. Procedūra yra greita, efektyvi ir neskausminga, tad rekomenduojama šiltąjį sezoną, kuomet saulei atidengiami didesni odos plotai, pasitikti be erzinančių odos darinių.

Jei žmogus kreipiasi dėl darinių odoje, E. Maleckas konsultuoja nemokamai, tačiau jei pacientas nori pašalinti pvz. karpas ar papilomas, tai atliekama už nedidelį mokestį. 

Vienos odos ligos gali būti įgimtos, kitos - įgytos. Konsultacijos metu pirmiausia nustatoma, ar tai yra vien odos problema. Pakankamai dažnai tai būna gilesnės problemos, kuomet pacientus reikia skubiai siųsti pas onkologus, hematologus, onkohematologus ar kraujagyslių chirurgus. Pavyzdžiui, žmogus kreipiasi dėl bėrimo. Atlikus tyrimus paaiškėja, jog būtina reumatologo konsultacija. Kitas pacientas atvyksta dėl neaiškių atsiradusių dėmių jo odoje. Atlikus išsamius tyrimus nustatoma, kad tai jau yra kompleksinis organizmo sutrikimas. Pagal indikacijas galime siųsti pas hematologus ar onkohematologus. 

Dermatovenerologas teigia, kad odos ligos jaunėja”. Jei anksčiau tam tikromis ligomis sirgdavo trisdešimtmečiai ar keturiasdešimtmečiai, tai šiuo metu jomis serga jaunuoliai arba net 5–6 metų vaikai. E. Maleckas akcentuoja, kad padaugėjo maisto netoleravimo atvejų. Tai pastaruoju metu didelė problema, atsiradusi dėl netinkamos mitybos ar neteisingai pasirinktų produktų. Kita vertus, mūsų maiste apstu įvairių priedų, saldiklių, stipriklių, kurie daro įtaką odos ligų atsiradimui. 

Gydytojas E. Maleckas turi ilgametę odos ligų gydymo patirtį, todėl patariame nedelsti ir drąsiai kreiptis dėl nerimą keliančių odos problemų, nes konsultaciją pas specialistą pasiūlysime net tą pačią ar sekančią dieną!

 
Registracija pas gydytoją - esveikata.lt

GYDYTOJŲ DARBO GRAFIKAI
DARBO LAIKAS
I-V – 7.00–20.00
VI  – 8.00–12.00

Šeštadieniais budintis šeimos gydytojas ir odontologas dirba Naujininkų klinikoje,
adresu Dariaus ir Girėno g. 18, Vilnius. Naujosios Vilnios
ir Salininkų klinikos
šeštadieniais nedirba.

Užpildykite klausimyną apie poliklinikąthank10
Aukštyn