PACIENTŲ DĖMESIUI!

Siūlome Jums keturvalentę gripo vakciną Influvac Tetra, kurios kaina su suleidimu 12,20 eurai.

Vakcina galima skiepyti vaikus nuo 6 mėnesių ir suaugusius. Kviečiame registruotis tel. +370 52 606860.

 

7 FAKTAI APIE GRIPO VAKCINĄ

1 FAKTAS. Gripas gali būti sunki liga, todėl rekomenduojama skiepytis.
Gripas yra rimta kvėpavimo takų liga, galinti komplikuotis plaučių uždegimu. Kasmet pasaulyje gripu perserga 500 mln. žmonių. (Lietuvoje – 100 000 žm.) Nuo gripo, jo sukeltų komplikacijų, lėtinių ligų paūmėjimo, gripo sukelto miokardo infarkto kasmet miršta 500 000 – 1 mln. žmonių.
Net 80% mirusiųjų nuo gripo ir jo komplikacijų sudaro 65 metų ir vyresni asmenys. Gripo komplikacijos gresia 50% gripu susirgusių vyresnio amžiaus žmonių

2 FAKTAS. Gripo skiepas negali sukelti gripo.
Gripo skiepas negali sukelti gripo ligos, nes vakcinoje nėra gyvo gripo viruso. Kai kuriems žmonėms po skiepo atsiranda skausmingumas ar paraudimas, kurie praeina per 3 dienas. Tai tik įrodo, kad organizmas reaguoja į skiepą ruošdamasis apsisaugoti nuo ligos. Rimtesnės skiepo komplikacijos būna labai retai.

3 FAKTAS. Gripo skiepai yra veiksmingi.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad gripo skiepų efektyvumas yra 70 – 90 proc., kai vakcinos sudėtis gerai atitinka cirkuliuojantį gripą. Skiepai yra geriausia apsaugos priemonė nuo sunkios gripo eigos ir komplikacijų išsivystymo.

4 FAKTAS. Gripas visada yra blogiau už retai pasitaikančią lengvą nepageidaujamą reakcija į skiepą.
Blogiausia nepageidaujama reakcija yra skausmingumas dūrio vietoje, kuris kaip ir kitos reakcijos, be vaistų praeina per 3 dienas. Dažnai yra maišomas tikras gripas su kitomis virusinėmis peršalimo ligomis, kurios yra žymiai lengvesnės ir prasideda kaip tik tuo metu, kada yra aktyviausias skiepijimasis nuo gripo.

5 FAKTAS. Nuo gripo pasiskiepyti reikia visiems.
Asmenys nuo 65 metų amžiaus ir vyresni, rizikuoja susirgti sunkia gripo liga, todėl jiems būtina pasiskiepyti. Suaugusiesiems ir vaikams, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis, kaip astma, cukraligė, širdies ar inkstų ligos, gripas taip pat yra labai pavojingas, nes sukelia šių ligų paūmėjimą. Gripas taip pat pavojingas mažiems vaikams, todėl ypač rekomenduojama skiepytis nuo 6 mėn. amžiaus iki 5 metų kasmet. Nėščiosios, susirgusios gripu, gali netekti kūdikio, todėl labai svarbu skiepyti nėščiąsias. O mokyklinio amžiaus vaikai ir visi kiti, pasiskiepiję ne tik nesusirgs sunkia liga, bet ir apsaugos kitus, kurie negali skiepytis.

6 FAKTAS. Net ir persirgus gripu skiepytis reikalinga.
Ne kiekvienas peršalimas yra gripas. Gripo sezono metu cirkuliuoja ne vienas, o keli skirtingi gripo virusai. Todėl kiekvienas žmogus sezono metu gali bent 2 kartus užsikrėsti gripu.

7 FAKTAS. Skiepytis reikia kasmet.
Gripo skiepai apsaugo nuo ligos vidutiniškai 12 mėn. Jau po 6 mėn. nuo skiepo antikūnų organizme sumažėja dvigubai. Kasmet yra pagaminama nauja vakcina, kuri geriau atitinka cirkuliuojančius gripo virusų tipus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Registracija pas gydytoją - esveikata.lt

GYDYTOJŲ DARBO GRAFIKAI
DARBO LAIKAS
I-V – 7.00–20.00
VI  – 8.00–12.00

Šeštadieniais budintis šeimos gydytojas ir odontologas dirba Naujosios Vilnios klinikoje,
adresu V. Sirokomlės g. 8, Vilnius. Naujininkų ir Salininkų klinikos
šeštadieniais nedirba.

Užpildykite klausimyną apie poliklinikąAukštyn